o firmie

Założona w 1993

W 1987 roku podjąłem naukę stolarstwa artystycznego i snycerstwa. Uczyłem się od najlepszych mistrzów w Poznaniu, w Spółdzielni Rzeźba i Stolarstwo Artystyczne. 

Firma kontynuowała działalność znanego w okresie międzywojennym warsztatu snycersko-stolarskiego Stefana Petlińskiego. W Spółdzielni 30 lat pracował mój dziadek Franciszek, który wprowadził mnie w arkana wytwarzania mebli z duszą. Piękne meble to tradycja rodzinna, stąd w 1993 roku postanowiłem otworzyć własną pracownię, Deko-Arte. Przez ponad 20 lat pracy zawodowej, współpracowałem między innymi z pracownią Art-Styl Jerzego Tomkowiaka oraz z firmą Styl-Art (kontynuującej tradycje przedwojennego warsztatu rodziny Koniecznych). Wykonywałem dla obu firm głównie najbardziej skomplikowane prace rzeźbiarskie i udzielałem się przy renowacji: Ratusza w Poznaniu, Łazienek Warszawskich, Pałacu w Wilanowie, Zamku Królewskiego w Warszawie i na Wawelu, Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, Pałacyku w Oblęgorku i w wielu innych obiektach publicznych oraz prywatnych dworkach i rezydencjach.

Jestem członkiem elitarnego Zespołu AR działającego przy Cechu Rzemiosł Artystycznych w Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu, działającego w ramach struktur Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów.

Do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie i z zawodową pasją tworzenia rzeczy wyjątkowych i niepowtarzalnych, dzięki czemu zyskują one tak ekskluzywny charakter. Moją największą satysfakcją jest uznanie najbardziej wymagających klientów.

Marek Płociennik